Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Hrubieszowie Warsztat Terapii Zajęciowej

Pracownia ogrodniczo - kwiatowa

Program rehabilitacji i terapii w pracowni obejmuje zakres prac związanych z rozbudzeniem poczucia piękna, estetyki w otaczającym środowisku oraz stałego rozwoju sprawności manualnych. Pracownia ogrodnicza to miejsce w którym uczestnicy mają możliwość rozwoju umiejętności i zdobywania wiedzy między innymi z zakresu opieki nad roślinami propagowanie zdrowego stylu życia oraz zrozumienia zjawisk występujących w przyrodzie, posługiwania się narzędziami i sprzętami ogrodniczymi. Poprzez wszelkiego rodzaje prace w plenerze jak i w pracowni ogrodniczej, zdobywają fundamentalną wiedzę niezbędną do wykonania prac w ogrodnictwie.

Realizowane w ramach zajęć zadania kształtują ich charaktery oraz wpływają na pozytywną motywację do działania. Jednym z zadań pracowni jest wykonywanie kwiatów z różnych surowców (krepina, krepa, organdyna, papier, płótno itp.) oraz wykonywanie kompozycji florystycznych płaskich i przestrzennych z żywych i suszonych roślin. Dbając o warsztatową faunę i florę, zarówno w pomieszczeniach jak i na terenie ogrodu, uczestnicy maja okazję do częstego obcowania z przyrodą co terapeutycznie wpływa na ich emocje. Plan pracy pracowni jest dostosowany do zmieniających się pór roku, warunków atmosferycznych oraz indywidualnych predyspozycji uczestnika. Wykonując wspólnie wcześniej omówione i zaplanowane zadania, rozwijana jest umiejętność efektywnej współpracy w grupie. Istotnym elementem zajęć w pracowni jest także kształtowanie u podopiecznych podstawowych postaw zawodowych i społecznych jak:

  • organizowanie sobie warsztatu pracy,
  • przestrzeganie zasad BHP,
  • planowanie pracy,
  • dokładność wykonywanych prac,
  • dbałość o narzędzia i materiały,
  • zdolność zapamiętywania i wykonywania poleceń.

Pracownia Ogrodniczo - Kwiatowa -Prace cd.

Pracownia Ogrodniczo - Kwiatowa -Prace cd.

Pracownia Ogrodniczo Kwiatowa - Prace

Pracownia Ogrodniczo Kwiatowa - Prace

Pracownia ogrodniczo - kwiatowa i jej dzieła

Pracownia ogrodniczo - kwiatowa i jej dzieła

Pracownia Ogrodniczo Kwiatowa

Pracownia Ogrodniczo Kwiatowa

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny