WTZ przed kamerami TVP3 Lublin!

Utworzono dnia 04.06.2019

 

 

Z satysfakcją informujemy czytelników naszej strony, że szykujemy medialną niespodziankę dla wszystkich zainteresowanych działalnością WTZ w Hrubieszowie oraz metodami terapii, jakie stosujemy wobec uczestników. Czwartego lutego 2019 roku gościliśmy u nas ekipę TVP3 z Lublina – realizatorów programu pt. „Włączeni i Aktywni” nadawanego na antenie Telewizji Lublin w każdą środę o godzinie 19.15. Redaktor Annę Dąbrowską i Referenta ds. promocji i informacji lubelskiego oddziału PFRON-u Ewelinę Wójtowicz osobiście powitała Kierownik WTZ Małgorzata Kudrel.

 Dziennikarka Anna Dąbrowska przeprowadziła obszerne wywiady z uczestnikami poszczególnych pracowni i ich terapeutkami. Zaprezentowano nasze największe osiągnięcia sportowe i twórców tych sukcesów. O swojej karierze sportowej i brawurowej drodze na szczyt olimpijskich laurów opowiadała wielokrotna złota medalistka i mistrzyni świata w konkurencji tenisa stołowego Olimpiad Specjalnych, Beata Oliwiak, najbardziej znana i utytułowana członkini klubu Olimpiady Specjalne Polska „KUSY”. Wypowiadali się także nasi czołowi zawodnicy z innych dyscyplin (biegi i podnoszenie ciężarów), również obsypani medalami i z serią znaczących sukcesów na sportowym koncie: Bogusław Cisło, Jacek Filipowicz, Łukasz Kwarciński.

Rzecz jasna – nie byłoby takich powodów do dumy z naszych sportowców, gdyby nie profesjonalizm ich wieloletnich trenerów: Agnieszki Bronickiej i Mieczysława Śliwińskiego. Oni także mieli okazję opowiedzieć przed kamerą o swojej pracy i tak świetnych jej owocach, które rozsławiają WTZ w Hrubieszowie nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Dodajmy, że to przecież  jeszcze nie wszystko. Odpowiednio udokumentowany przez lubelskich reporterów został również bogaty dorobek arteterapeutyczny i artystyczny pracowni plastycznej prowadzonej od lat przez terapeutkę Bożenę Agneżę. Uczestnicy tej pracowni – Anna Koba i Gustaw Mędrek - z zapałem opowiadali o swoich plastycznych i malarskich pasjach, których efekty są doceniane i nagradzane na wielu konkursach plastycznych skierowanych do osób niepełnosprawnych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Nasi uczestnicy aktywnie działają także w obronie własnych interesów jako osób niepełnosprawnych w charakterze self-adwokatów, biorąc udział w licznych konferencjach z tej tematyki na terenie całego kraju. O swej misji chętnie opowiedzieli w wywiadach do programu uczestnicy: Katarzyna Wierzchowska i Marcin Czausz, a ze swojej strony ich wypowiedzi dopełniła przed kamerami terapeutka pracowni dziewiarskiej – Halina Zalichta.

 

https://lublin.tvp.pl/41513515/27-lutego-2019

Utworzono: 15.02.2019