Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Hrubieszowie Warsztat Terapii Zajęciowej

1% PODATKU DLA PSONI
KOŁO W HRUBIESZOWIE

 

Każdy z państwa może wspomóc naszą działalność!
Przekazując 1% swojego podatku na:
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Hrubieszowie, ul. Górna 17.

Wpisując numer KRS 0000162757 do swojej deklaracji podatkowej.
       Mając takie informacje Urząd Skarbowy przekaże wnioskowaną kwotę podatku na konto naszego Stowarzyszenia.
                                                                                                 Dziękujemy!!

AKTUALNOŚCI, strona 4:

5 MAJA DZIEŃ GODNOŚCI OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ i DZIEŃ WALKI Z DYSKRYMINACJĄ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Utworzono dnia 07.05.2018

5 maja to święto wszystkich Osób z Niepełnosprawnościami. To dzień podkreślający równe prawa każdego człowieka i zakaz dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami. To także – od 1999 roku – Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

czytaj dalej na temat: 5 MAJA DZIEŃ GODNOŚCI OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ i DZIEŃ WALKI Z DYSKRYMINACJĄ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN – „DWA W JEDNYM” W WTZ

Utworzono dnia 13.03.2018

„Kobieta, mężczyzna – istoty tak różne

odmienne, osobne, a tworzą część wspólną,

co sensem jest życia, troską i oddaniem

wzajemnej miłości cennym przeżywaniem”

9 marca 2018 roku postanowiliśmy w WTZ połączyć dwa niemal sąsiadujące  ze sobą w kalendarzu święta – Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn, bo przecież bez siebie nawzajem życie pozbawia nas pełni wrażeń i uczuć. Na pewno też przyjemniej pośmiać się w damsko – męskim gronie ze słabostek i wad każdej płci.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN – „DWA W JEDNYM” W WTZ

TURNIEJ SZACHOWO – WARCABOWY W ŚDS W HRUBIESZOWIE

Utworzono dnia 01.03.2018

W Środowiskowym Domu Samopomocy 28.02.2018 r. odbył się III Turniej Szachowo– Warcabowy Osób Niepełnosprawnych pod patronatem Burmistrza Miasta Hrubieszowa.         Do rywalizacji o puchar stanęła trójka uczestników naszego warsztatu: Anna Koba, Gustaw Mędrek i Eugeniusz Gancarz.

czytaj dalej na temat: TURNIEJ SZACHOWO – WARCABOWY W ŚDS W HRUBIESZOWIE

ANDRZEJKOWA WRÓŻBA SPEŁNI SIĘ LUB NIE…

Utworzono dnia 04.12.2017

Kto z nas nie chciałby zajrzeć w przyszłość lub spełnić swego marzenia? Zgodnie z tymi powszechnymi pragnieniami i polską tradycją dnia 29 listopada 2017 roku w WTZ odbyła się huczna zabawa andrzejkowa z pakietem wróżb. Ale niebylejakich wróżb – było „zaczarowane koło” z nieodłączną magiczną butelką, losowanie numerów i kolorów wróżb, gra w kości z przepowiedniami, „wyścig„ butów pań i panów – potencjalnych kandydatów do małżeństwa.

czytaj dalej na temat: ANDRZEJKOWA WRÓŻBA SPEŁNI SIĘ LUB NIE…

„ANIOŁY”

Utworzono dnia 13.11.2017

Inspiracją do wystawy z okazji 20-lecia WTZ przy  PSONI Koło w Hrubieszowie pod tytułem : „Anioły” była sama natura, która w tworzeniu prac plastycznych daje nieograniczone możliwości wyboru formy, koloru, faktury i inwencji twórczej.

czytaj dalej na temat: „ANIOŁY”

WYCIECZKA DO MUSZYNY

Utworzono dnia 26.10.2017

16. 10. 2017r. uczestnicy warsztatu wyjechali na wymarzoną trzydniową wycieczkę. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Krynicę Górską słuchając ciekawych opowieści o uzdrowisku, Janku Kiepurze i Nikiforze oraz popijaliśmy wodę w pijalni uzdrowiskowej. Następnie zachwycaliśmy się zabytkami sakralnymi w Powroźniku i Tyliczu.

czytaj dalej na temat: WYCIECZKA DO MUSZYNY

NASZA DWUDZIESTOLATKA

Utworzono dnia 10.10.2017

Dnia 3 października 2017 roku szumnie, ale elegancko świętowaliśmy jubileusz dwudziestolecia istnienia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie. W odświętnej atmosferze, siedząc w wygodnych fotelach Sali Widowiskowej HDK, wysłuchaliśmy uroczystego przemówienia Pani Kierownik Małgorzaty Kudrel i powitania wszystkich gości. Następnie wybraliśmy się w na multimedialną wycieczkę w przeszłość Warsztatu w postaci prezentacji multimedialnej z mnóstwem zdjęć i opisów działalności i sukcesów WTZ przygotowanej przez Panią Beatę Pyda. Potem nastąpiły wylewne i serdeczne gratulacje i podziękowania od przedstawicieli władz Hrubieszowa, zaprzyjaźnionych, współpracujących od lat z WTZ instytucji oraz rodziców i opiekunów naszych uczestników.

czytaj dalej na temat: NASZA DWUDZIESTOLATKA

"SPOWIEDŹ W DREWNIE"

Utworzono dnia 10.10.2017

  Inspiracją do powstania sztuki „Spowiedź w drewnie” była historia beskidzkiego rzeźbiarza Jędrzeja Wowry, która zafascynowała reżysera, Jana Wilkowskiego. Jest to spektakl o gniewie świętych, niezadowolonych ze swoich drewnianych  wcieleń, winiących swego (s)twórcę o brak talentu. Twórcą tym  jest świątkarz-rzeźbiarz ludowy, który przed śmiercią spowiada się wystruganemu przez siebie Chrystusowi ze swojego (nie)udanego życia…

czytaj dalej na temat: "SPOWIEDŹ W DREWNIE"

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 13

W poprzednim tygodniu: 27

W tym miesiącu: 109

W poprzednim miesiącu: 161

Wszystkich: 5457