Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Hrubieszowie Warsztat Terapii Zajęciowej

1% PODATKU DLA PSONI
KOŁO W HRUBIESZOWIE

 

Każdy z państwa może wspomóc naszą działalność!
Przekazując 1% swojego podatku na:
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Hrubieszowie, ul. Górna 17.

Wpisując numer KRS 0000162757 do swojej deklaracji podatkowej.
       Mając takie informacje Urząd Skarbowy przekaże wnioskowaną kwotę podatku na konto naszego Stowarzyszenia.
                                                                                                 Dziękujemy!!

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Przygoda z Bieszczadami

Utworzono dnia 18.06.2019

Wczesnym rankiem 21 maja 2019 roku ruszyliśmy na odkrywanie Bieszczad, dzikich gór, które swoim urokiem o każdej porze roku przyciągają wielu turystów.

Pierwszy przystanek na trasie to Zarzecze, gdzie znajduje się zabytkowy Zespół Pałacowo-Parkowy rodziny Dzieduszyckich. Po krótkiej lekcji historii i podziwianiu ornamentalnych wnętrz czekała nas dalsza droga – Przystanek Solina. Pierwsze kroki skierowaliśmy na koronę największej w Polsce zapory, która prowadziła do parku, gdzie czekał nas rejs statkiem po jeziorze Solińskim.

czytaj dalej na temat: Przygoda z Bieszczadami

Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych

Utworzono dnia 12.06.2019

Dnia 20.03. 2019 sportowcy z Warsztatu Terapii Zajęciowej klub „Kusy” Dzielnie zaprezentowali placówkę w Regionalnym Turnieju  Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych
w Hrubieszowie.

czytaj dalej na temat: Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych

„Słodki” smak zwycięstwa

Utworzono dnia 12.06.2019

W niedzielę 28.04.2019 r. biegacze z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy PSIONI Koło w Hrubieszowie wzięli udział w jubileuszowym 25 Ogólnopolskim Cukrowniczym Biegu Ulicznym w Werbkowicach. Jest to impreza z tradycjami, który łączy wiele pokoleń, biegają wszyscy, którym sprawia to przyjemność, począwszy od przedszkolaka, a kończąc na profesjonalistach.

czytaj dalej na temat: „Słodki” smak zwycięstwa

WTZ dzieciom

Utworzono dnia 04.06.2019

Wszystkie dzieciaki świata nieodmiennie cieszą się i niecierpliwie czekają na nadejście ich święta – Międzynarodowego Dnia Dziecka. Mając pod bokiem przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Hrubieszowie postanowiliśmy (na prośbę personelu tej placówki) także sprawić im z tej okazji parę niespodzianek.

czytaj dalej na temat: WTZ dzieciom

Dzień Matki z tulipanem

Utworzono dnia 04.06.2019

Zgodnie z wieloletnią tradycją – także i w tym roku uroczyście świętowaliśmy w WTZ Dzień Matki, który wymaga szczególnej oprawy i uczczenia. 29. maja 2019 roku zaproszone mamy, babcie i ciocie uczestników często ocierały łzy wzruszenia podczas trwania programu artystycznego na ich cześć. Samym artystom także udzielił się podniosły nastrój tego jedynego w swoim rodzaju święta – wszyscy słuchaliśmy przygotowanych utworów literackich i piosenek, myśląc intensywnie o swoich mamach.

czytaj dalej na temat: Dzień Matki z tulipanem

Magia ludzkiego głosu w służbie poezji i prozy

Utworzono dnia 04.06.2019

Uczestnicy naszego Warsztatu w szczególny sposób interesują się literaturą, czemu dali kolejny dobitny wyraz 5. kwietnia 2019 roku. Troje z nich: Justyna Gajewska, Katarzyna Wierzchowska i Gustaw Mędrek aktywnie uczestniczyło w 64. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim dla szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych (etap powiatowy).

czytaj dalej na temat: Magia ludzkiego głosu w służbie poezji i prozy

WTZ przed kamerami TVP3 Lublin!

Utworzono dnia 04.06.2019

Z satysfakcją informujemy czytelników naszej strony, że szykujemy medialną niespodziankę dla wszystkich zainteresowanych działalnością WTZ w Hrubieszowie oraz metodami terapii, jakie stosujemy wobec uczestników. Czwartego lutego 2019 roku gościliśmy u nas ekipę TVP3 z Lublina – realizatorów programu pt. „Włączeni i Aktywni” nadawanego na antenie Telewizji Lublin w każdą środę o godzinie 19.15. Redaktor Annę Dąbrowską i Referenta ds. promocji i informacji lubelskiego oddziału PFRON-u Ewelinę Wójtowicz osobiście powitała Kierownik WTZ Małgorzata Kudrel.

czytaj dalej na temat: WTZ przed kamerami TVP3 Lublin!

Goście z Kijowa

Utworzono dnia 19.12.2018

Idea i postulat integracji włączającej dorosłe osoby niepełnosprawne, a zwłaszcza osoby niepełnosprawne intelektualnie w aktywne życie społeczności lokalnej są także bardzo popularne na Ukrainie. W ramach wymiany doświadczeń ze środowiska dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz instytucji świadczących im pomoc i wsparcie gościliśmy dnia 10 grudnia 2018 roku siedmioosobową delegację przedstawicieli Fundacji Charytatywnej „Dżereła” z Kijowa pod przewodnictwem Ludmiły Chepurnej, prodziekan Wydziału Edukacji Specjalnej i Włączającej o działalności edukacyjnej Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. MP Dragomanova, profesor Pedagogiki Psychoprofilaktycznej. W tej grupie pracowników fundacji odwiedzili nas między innymi: wiceprezes Zarządu „Dżereła” Olha Maruda, kierownik pracowni teatralnej „Dżereła” Tamara Nauk i tamtejszy psycholog, Pavlo Ruban.

czytaj dalej na temat: Goście z Kijowa

Poetycka pochwała Hrubieszowszczyzny

Utworzono dnia 20.11.2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie w tym roku postanowiła powrócić (po pewnej przerwie) do chlubnej tradycji konkursów recytatorskich. XVII edycję tej literackiej imprezy pt. „Ziemia Hrubieszowska w poezji i prozie” objął swoim patronatem Burmistrz Miasta Hrubieszowa.

Miłośnicy literatury podzieleni na sześć kategorii konkursowych zaprezentowali mistrzowskie wykonania wybranych wierszy i utworów prozą wirtuozów słowa związanych z naszym powiatem. Ze strony WTZ recytowało wiersze o bardzo różnej tematyce i budowie stroficznej 5 osób – poczynając od twórczości Bolesława Leśmiana aż po dorobek petów współczesnych regionu hrubieszowskiego.

czytaj dalej na temat: Poetycka pochwała Hrubieszowszczyzny

Zaskoczenia Podkarpaciem

Utworzono dnia 05.11.2018

Rehabilitacja społeczna jest jednym z głównych celów terapii w WTZ. Jednocześnie jest to ten rodzaj terapii, który lubią i w której chętnie biorą udział prawie wszyscy uczestnicy. Tej jesieni postanowiliśmy odwiedzić Podkarpacie, które – choć dość bliskie geograficznie Lubelszczyźnie – kryje wiele niespodzianek i potrafi przyciągnąć, zaciekawić i zachwycić turystów. Wyjechaliśmy na trzy dni – 21-24 października 2018 roku - wczesnym rankiem.

czytaj dalej na temat: Zaskoczenia Podkarpaciem

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 10

W poprzednim tygodniu: 55

W tym miesiącu: 68

W poprzednim miesiącu: 157

Wszystkich: 5255